Miluji svou zahradu

12.5. 2022Táňa Havlíčková3141x0

Ptáte se, v jakém stylu ji tvořím?

Před nedávnem mi jedna účastnice projektu TAJEMSTVÍ HARMONIE napsala, že musím znát tajemství toho devátého kódu. Zasmála jsem se a řekla jsem: to víš, že znám. 😎

Osm různých stylů je velmi specifických a liší se od sebe dost zásadně. Pokud umíme rozklíčovat styl svých rodičů, popřípadě styl prarodičů – tak máme další kousek skládanky k našemu konkrétnímu stylu, který už může být velmi specifický a zajímavý díky bonusům z rodiny. Pak přidáme astrologické znamení zrození a taky ascendent a máme další kousek skládanky, díky čemu si můžeme ujasnit, zda to, co žijeme navenek – jsme opravdu my v celé své přirozené podobě.


Devátý styl je něco navíc. Něco, co nezískáte z rodiny, z bonusů, ani z astrologie nebo numerologie.
Devátý styl není něco, co by vám bylo dáno z jakéhokoliv systému při vašem zrození.
Devátý styl je vaše vlastní duchovní škola.
Devátý styl je pochopení člověka v celé jeho šíři projevů, talentů a přirozeného jednání a chování.
Devátý styl je hluboký respekt ke každé bytosti na této planetě….
Devátý styl vám přinese vzácnou absenci posuzování či odsuzování.

Devátý styl je lidská bytost ve své mistrovské podobě.

Mnohé z vás, které jste mezi mými fb přáteli víte, že miluju svou zahradu. Někdy se mě ptáte, v jakém stylu ji tvořím. A já vám na to odpovím: V DEVÁTÉM STYLU.

Tvořím ji pátým rokem – ze zarostlého, zplaněného kusu pozemku hledám i duši své zahrady. A zjistila jsem, že ani ten prostor, který okopávám, ryju a osazuju stromy, keři i trvalkami – není jednotný. Těch koutů, zákoutí ve stínu nebo záhonů na plném slunci, je v mé zahradě spoustu a každý je jiný. A věřte, že je to úplně stejné jako u nás lidí – je třeba absolutního respektu k danému prostředí, aby se tam ty kytky a keře k sobě harmonicky sžívaly v takové kreativní i fyzické jednotě.

Dneska jsem přesazovala bílou magnolii, která v polostínu žlutobílého záhonu moc letos nekvetla a bylo mi jasné, že chce jinam. Našla jsem ji krásné místo u jižní kamenné zdi, kde bude mít dostatek slunce a bude okolními stromy chráněná před ostrým větrem, který je tu často.

Cítila jsem, že tam bude spokojená. K večeru jsem ji šla zalít a najednou ji říkám: ty sis vybrala místo mezi avantgardama??? 😃

Byla mi moje spontánní otázka naprosto k smíchu… ale pak jsem se fakt normálně zamyslela a vidím, že tam rostou i plevelné kytky jako je kontryhel, kostival, taky vratič… jim se tam líbí a já je tam nechávám svobodně růst. A taky je poblíž břečťan, smrky omoriky a dvě arónie… a do toho ta bílá okázalá magnolie. Možná si chce prostě prožít Devátý kód… možná chce jen zjistit, jaké to je, být mezi rostlinama, které si tak volně avantgardně rostou… možná chce zdůraznit svou královskou podstatu právě tam, mezi kytkama, které jsou takové obyč… 😍

Moje zahrada má totiž styl DEVÁTÉHO KÓDU. Moje kytky se umí doplňovat navzájem.

Nikdy mě nenapadlo, že zahrada v jednom stylu je vlastně nuda. Protože má jen jednu energii, jedno vyzařování stylové. Carlos Castaneda v knize Dar Orla dostal od mexických šamanů tajnou informaci, kterou si předávali pouze ústně od starého šamana mladšímu. Že existuje nejen osm základních typů lidí, ale i zvířat a stromů.

Projdete-li hlubokým nasáváním každého stylu, jeho pochopením a přijetím a následným respektem, pak vás každý styl obohatí něčím, co jste nedostali do vínku při svém narození. A možná je to právě ten stav, kdy se člověk odpojí od chaotické reality tam vně a začne vnímat to úžasné bohatství lidských bytostí.

Možná je právě to, co se po nás momentálně v této době chaosu před svítáním – chce. Být lidskou bytostí bez posuzování, odsuzování a hodnocení.


DEVÁTÝ KÓD vám bude nápomocný k této cestě. Projdete-li tuto cestu s otevřeným srdcem, stanete se mistrem svého života.

Vaše zahradnice DEVÁTÉHO KÓDU… ❤️

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.