Můj táta by dneska slavil sté narozeniny…

23.5. 2023Táňa Havlíčková2408x0

Ahoj holky, už jsem vám dlouho nepsala, já vím…
No, pravdou je, že jsem měla tolik práce, že jsem nějak nestihla vám ani nic napsat. Takže to dneska konečně doháním.

Projekt SIMPLOCITAS jsme ukončily po třech měsících a myslím, že byl velmi povedený a zpětné vazby byly skvělé. Brzy bude připraven i pro vás, protože bude možné ho absolvovat kdykoliv, kdy vám bude vyhovovat, s podpůrnou skupinou na fb.

A vy, co mě sledujete právě na mém osobním fb profilu, tak jste asi zaregistrovaly, že píšu. Píšu totiž další knihu, v pořadí už pátou (v životě by mě nenapadlo, že budu tak plodná autorka) a tentokrát je to kniha na téma, které vám dlužím už šest let. Nedávno na mě totiž vyskočila na fb vzpomínka, že se chystám psát knihu o mužích a pro muže… ŠEST LET…
No… jsem většinou dost rychlá, ale tahle kniha si prostě počkala, až na ni bude ta pravá nálada a chuť ji napsat. Jsem tedy zatím asi v polovině, ale jde mi to docela dobře, takže věřím, že se brzy dočkáte.

Zdroj obrázku: Pinterest

Další překvapivá novinka, kterou jsem měla v plánu taky několik let a pořád se ta realizace nechtěla pohnout… až letos. A je to kniha MÓDA A DUŠE aneb KLÍČ K SOBĚ – tedy moje úplně nová kniha v anglickém překladu. Zatím ji budeme vydávat jako ebook, aby se snáze mohla dostat k zahraničním zájemkyním. A pokud budete mít pocit, že ji chcete zaslat kamarádce, která je z provenience, kde se hovoří anglicky, tak jí určitě uděláte radost. Bude už hotová brzy, jen doděláváme ještě fotografie, které budou tentokrát součástí online vydání knihy.

Za čtvrté – a tohle je ta nejdůležitější zpráva, kterou vám chci dneska oznámit.

A TO JE NOVÝ PROJEKT S NÁZVEM PRÁCE SRDCEM.

Na tomto projektu já sama osobně pracuju tak dva roky. Je mi jasné asi stejně jako vám, že svět se velmi zásadně mění a to, co fungovalo po staletí, už nefunguje a fungovat nebude.

Moje metoda OCTO CODES je výjimečná tím, že respektuje zcela svobodně originalitu každého člověka ve svém chování, talentech, projevech, prioritách, stejně jako v oblečení a také ve stravování… prostě ve všem.
Už jsem vytvořila několik skvělých a velmi oceňovaných projektů, ale uvědomovala jsem si celou tu dobu, že jeden mi do té holistické skládačky velmi zásadně chybí.

Den má 24 hodin, z toho přibližně třetinu prospíme, třetinu nám zabere domácnost, dětí, starost o dům, zahradu, o sebe – a třetinu jsme v práci.
A ta poslední třetina mně už dlouho nedala spát. Protože ten nový svět, který si musíme my sami vytvořit, musí respektovat naše vzájemné odlišnosti, které právě přináší do společnosti tu nádhernou různorodost talentů.

Zdroj obrázku: Pinterest

Každý z osmi typů má jinak nastavené fungování toho, jak funguje v práci. Každý z osmi typů je nastaven na jiné typy práce, každému z osmi typů vyhovuje jiný systém práce a taky jiný obor práce. Některé typy jsou konzervativnější a potřebují práci, která je téměř neměnná a stabilní. Jiné typy se u práce, která se neustále opakuje, nudí k smrti a potřebují naopak neustálé změny.

Projekt PRÁCE SRDCEM je tedy určen vám všem, kdo máte firmy, malé společnosti, nebo i velké podniky. I vám, kteří pracujete v oddělení HR a vybíráte si ty nejlepší pracovníky na dané pozice. I pro vás, co ve své práci komunikujete s mnoha lidmi a potřebujete najít způsob komunikace, který vás bude opravdu vystihovat, protože jen, když jsme my pravdiví a opravdoví, tak ti druzí kolem nás vnímají, že jsme autentičtí. A autentičnost nám pomáhá právě k naší hojnosti. Pokud jsem sám sebou, miluju svou práci a dělám ji rád – tedy jako když dýchám – tak mi jde všechno daleko snadněji a lidé mi věří.

Projekt PRÁCE SRDCEM je o tom, jak pochopit mentalitu, priority a speciální schopnosti svých zaměstnanců nebo členů pracovního týmu. Protože přiznejme si, že nás některé typy klidně i iritují tím, že dělají věci dost jinak než my. Jenže když pochopíme, jak je to pro jednotlivé typy přirozené, tak to pomůže nám i jim. A my můžeme pro každého zaměstnance připravit takové podmínky práce, které pro něho budou podporující a nám to přinese spokojenost a firma bude jen vzkvétat.

Na toto téma bych mohla psát dlouho, ale to bych vám už prozrazovala obsah 22. videí, které obsahuje projekt PRÁCE SRDCEM.

Dneska je toto téma pro mě obzvlášť hodně citlivé. Protože můj táta se narodil 23. května 1923 a dneska by slavil sté narozeniny. A já vím – jak z vyprávění, tak z jeho života, že byl nesmírně kreativní typ, vůdčí osobnost, zodpovědný a velmi schopný. Prostě krásný okázalý král.

Uměl nádherně malovat, fotit, ve vojenské kapele hrál na klarinet, uměl hrát na housle a další nástroje. Měl prostě našláplo na nádhernou budoucnost, protože dostal nabídku hrát v Krakowském vojenském orchestru. Pocházel ze sedmi dětí a celá jeho rodina žila velmi chudobně. Babička tenkrát řekla, že žádný Krakovský vojenský orchestr nebude, protože je třeba vydělávat peníze. A tak šel do Vítkovických železáren a stal se slévačem. Já už ho pamatuju jako spravedlivého mistra slévačů. Ale celý život jsem v něm cítila jakousi nedoceněnost, zahozený talent… A tohle je pro mě velké memento. Nebyl jediný, kdo tohle zažil. Vaši prarodiče zažili totéž, zřejmě i mnozí z vašich rodičů.

Celý můj život, co pamatuju, mám jeho smutný příběh před očima. Proč nemůžeme dělat to, co umíme, to, co nám přináší energii, to, co nás živí nadšením a euforií?
Na tohle, proč najdeme tisíc možných odpovědí. 
Ale já je nechci slyšet.
Já si moc přeju, aby vy i vaši zaměstnanci jste mohli pracovat v energii toho přirozeného talentu, který nám energii přináší a nikoliv odebírá.

A o tom všem je můj nový projekt PRÁCE SRDCEM. Aneb jak říká citát, který jsem našla:

„KDYŽ CHCEME ZDRAVÝ A KRÁSNÝ SVĚT,
MUSÍME HO ZAČÍT TVOŘIT”

My se už totiž nemůžeme vymlouvat, že “oni” nám něco nařizují… my jsme tady od toho, abychom si ten nový svět začali tvořit sami. A naše práce je v každém případě třetina našich životů. A pokud pracujeme rádi, pak taky spokojeně žijeme. A když spokojeně žijeme, pak jsme taky zdraví…

“Tati, myslím na tebe a přeju ti k té tvé stovce, abys tam seshora viděl svět, ve kterém každý člověk dělá to, co ho opravdu baví. Ty ses toho nedočkal, ale jak tě znám, tak jsi tu nebyl naposledy, takže příště, až se tady narodíš, tak určitě do toho spravedlivého a krásného světa.”

Mějte se krásně a myslete na to, že pokud pracujeme rádi a děláme to, co nás baví, tak žijeme radostněji, spokojeněji a jsme zdraví.

Více si o projektu PRÁCE SRDCEM už můžete přečíst ZDE >> 

Projekt spustíme zcela symbolicky na DEN OTCŮ – což je 18.června.
První skupina bude mít navíc výhodu společné fb skupiny, kterou tentokrát já osobně povedu.

Užívejte si to vzácné období, kdy nám sluníčko konečně ohřálo vzduch a je tak báječně.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.