Jak poznat, že to, co žiju, opravdu jsem.

14.1. 2018Táňa Havlíčková10303x3

Zdravím vás moje milé přítelkyně v krásném roce 2018.

„Když chceš zjistit, jestli je učení duchovního vůdce životaschopné, představ si, že tak jako on bude žít každý… Kdyby všichni poskakovali a odříkávali mantry jako Krišnovci, svět by zanikl. Ale když se bude každý starat o svůj pozemek.. svět se promění v rajskou zahradu.“

Půjčila jsem si citát od Anastazie – sibiřské šamanky, propagátorky rodových statků, jejíž úžasné knihy určitě mnoho z vás zná. A tento se mi líbil velmi, protože je vtipný a zároveň v sobě skrývá nesmírně hlubokou moudrost.

Ano – pokud chcete věřit člověku, který vás chce něco naučit – podívejte se na jeho život. Jak se chová? Žije to, co hlásí a co učí? Je upřímný nejen k vám, ale především k sobě? Jakýma lidma se obklopuje – jsou na stejné vlně jako on? Je jeho život smysluplný a dává ze sebe něco co umí, ostatním lidem kolem sebe? Jaký život žije on sám?

Jak už víte, začala jsem před dvěma měsíci psát svůj osobní blog. Protože si myslím, že si zasloužíte odpověď na všechny tyhle otázky. Miluju svůj život, miluju svůj způsob života a je to život, ke kterému jsem jednak musela dozrát a jednak jsem si ho musela zasloužit.

Ne vždy jsem se chovala jako já… někdy jsem hrála role podle lidí, kteří byli vedle mě, jindy jsem se přizpůsobovala situaci, takže jsem taky nebyla za sebe, někdy jsem potlačila své vlastní potřeby, protože ty zrovna ve společnosti, ve které jsem se pohybovala, nebyly dost žádoucí, natož obdivované :).

Kdybych žila vždy život sebevědomé rebelky… asi bych spoustu těchto životních „přešlapů“ zvládla prožít jinak. Ne – samozřejmě u mě už nehledejte pocity viny, naopak – jsem nesmírně vděčná za všechny zkušenosti, protože jak víte – tím naše duše zraje a roste duchovně a taky se my stáváme moudřejšími a zralejšími.. což se mi nakonec taky přihodilo :).

A o této zkušenosti bych vám ráda povídala na dalším webináři, který bude 21.ledna. Tentokrát bude téma webináře VNITŘNÍ OPRAVDOVOST.
Jak poznat, že to, co žiju, opravdu jsem. Jak rozeznat své pravé potřeby od falešných představ, které jsem si v sobě uložila a myslím si, že jsou moje.

Mnoho dnešních lídrů a koučů žije životy, které bychom jim mohli závidět. Vydělávají spoustu peněz, jezdí do luxusních destinací trávit zimní měsíce, dávají na facebook společné fotografie se slavnými lidmi, které „náhodou“ potkali ve stejném hotelu, ve kterém zrovna oni bydlí… A jejich životy vypadají tak… nadějně a lákavě… že je chceme žít mnohdy taky…. aniž je to naše opravdová touha.

I já jsem měla chvíli tendence takhle žít… ale pak jsem se z toho naštěstí vzpamatovala a uvědomila si moji touhu. Mou vnitřní opravdovost. Moji touhu srdce a talent duše.
Protože jak jsem řekla v červnu na Konferenci OCTO CODES v Lucerně – něco uvnitř nám říká: tohle umíš a tohle ne, tohle dělej a to ti moc nepůjde, na tohle máš talent a tím se moc nezabývej, to umí ostatní lépe…

„Pokud chceš naučit člověka starat se o své živobytí, nedávej mu rybu, ale nauč ho rybařit.“

Ano – troufám si říct, že během posledních několika let jsem našla svatý grál 🙂 – dobrá, možná to zní moc troufale, ale já vám to zkusím vysvětlit.
Podařilo se mi najít svou vlastní životní harmonii a rovnováhu. Prošla jsem mnohými zkušenostmi a strachy a obavami. Zažila jsem úspěchy, slávu, ocenění – ale taky neúspěchy, smůlu, podrazy svých blízkých… těžký rozvod, rozbitý nos, život bez peněz, pocity viny za to, že jsem si ten život já sama zpackala a dobře mi tak. Ale pak jsem se jednoho dne nadechla a řekla si: tohle NENÍ TVOJE VINA. To nejsi ty, kdo to zpackal… takhle špatně je nastaveno fungování této společnosti. To, co tady funguje, není spravedlivé, harmonické a dobré – to, co tady funguje je prolezlé podrazy, špínou, strachy, nenávisti, lhaním, krádežemi, nevěrami…

Ale já si najednou uvědomila, že se toho nemusím zúčastňovat. Že mám SVOBODNOU VOLBU a že nechci žít právě v tom světě, kde se lže a krade… že chci žít ve světě, kde je pravda. Protože my máme volbu, kterého z těch dvou světů se chceme zúčastnit – jak říkají motivační lídři – můžeš žít v přátelském nebo nepřátelském vesmíru – je to tvoje volba.

A já si svůj přátelský svět našla a žiju ho.

Jsem spokojená. Jsem plná vnitřní radosti. Dělám to, co mě baví. Žiju v místě, které jsem si já sama svobodně vybrala a to místo je kouzelné, s čistou energií a taky čistým vzduchem 🙂 obklopené pastvinami, na kterých se pasou ovečky a krávy.. .a pohled na ně mi dělá nesmírně dobře. Žiju v místě, kde je svět v pořádku.

Troufám si říct, že vím, jak to nalézt. Vím, jak nalézt svou vnitřní rovnováhu a setrvat v ní. Vím, jak si ji ve svém životě ustát a jak ukázat svým nejbližším, že to můžou žít taky. Vím, jak je to jednoduché – i když cesta k té svobodě trochu může zabolet. Ale pokud se napravují polámané kosti, taky to zabolí… jak jsem říkala vždy svým dětem, když šly na nějakou injekci: mami bude to bolet? spousta maminek odpovídá: ne, nebude… Ale já svým dětem řekla: ano, na chvíli to zabolí, jako když tě píchne komár nebo včelka… ale za chvíli to přejde. Spousta dětí v ordinaci naší dětské lékařky řvalo… mé děti ne. Proč? Nelhala jsem jim – byly na ten kousek bolesti připravené.

Pokud chceme žít svobodně, musíme pro to něco udělat. Samo to z nebe nespadne. Musíme pochopit, že vnitřní pravda se objeví v okamžiku, kdy ze sebe setřepeme všechny naše strachy.
Bojíte se, že nejste dost dobré? Pryč s tím… 🙂
Bojíte se, že nejste dost hezké? Pryč s tím… 🙂
Bojíte se, že nejste dost chytré? Pryč s tím… 🙂
Bojíte se, že nevyděláte dost peněz? že nebudete mít nikdy svůj vlastní dům, skvělého partnera, děti, báječnou rodinu???
Pryč s tím… to jsou všechno strachy – a věřte mi, že všechno mít fakt nemůžete – buď máte strachy – nebo peníze. Buď máte strach nebo partnera. Buď máte strach nebo vysněný dům. Obojí dohromady totiž nejde.

Chci vás naučit rybařit. A proto jsou všechny moje projekty o tom, jak nalézt sebe sama. Vy samy se musíte nalézt. Vy musíte zapátrat ve své paměti, rodové paměti, paměti duše… a vytáhnout z nich právě tu vaši podstatu. To, co jste si právě pro tuto inkarnaci přišly zahrát. Každá z nás si vybrala téma a vizi svého života. Někdo si vybral hvězdu a dostal do vínku hudební talent, někdo si vybral ležérku a dostal do vínku talent zkoumat a vidět věci pod povrchem, jiná z nás si vybrala romantičku a dostala do vínku hluboký soucit, se kterým bude celý svůj život pracovat.
Pokud pracujeme se svým talentem v harmonii – odvděčuje se nám Vesmír hojností a radostí.
Nelze donekonečna dělat to, co nám tato nemocná společnost diktuje… ona si hraje na Boha… ale není jim. Tato společnost upřednostňuje hmotu a rozum. Obojí je falešná cesta a ani jedno z nich nám svobodu a radost nepřinesou.

Konference OCTO CODES FORUM se udála v Lucerně 17. června loňského roku. Byla to pro nás nesmírně náročná akce a všichni jsme byli rádi, že se nám povedla a že to máme za sebou. Všechny z vás i my, které jsme tuto akci pořádaly a vedly, jsme cítily, že tam bylo něco nadpozemského, něco, co se těžko popisuje. Ale nechaly jsme to jen tak být…
Až tento týden jsme se rozhodly, že bychom chtěly vidět záznam… a tak ho naše Ivča nahrála na youtube a my si ho všechny doma pustily. Každá z nás u toho brečela… každá, včetně mě. Já jsem samozřejmě v červnu z Lucerny nic neviděla, protože jsem byla celou dobu na pódiu… až teď, půl roku poté, jsem se na to dívala s obrovským respektem k vám všem, které jste měly odvahu tam vystoupit, předvádět modely, nechat nahlédnout do vaší duše, do vašeho soukromí, do vašich intimních citových témat.. každá z vás jste vystoupila z vaší komfortní zóny a ukázala nám, jak v sobě tu svou pravou podobu objevila a ustála si ji. A bylo to tak krásné, tak čisté a tak obrovsky inspirující, že jsem se rozhodla, že si tento zážitek v žádném případě nenecháme jen pro sebe.

Tohle je totiž návod, jak se naučit rybařit 🙂.

Všechny ženy na pódiu už totiž za sebou měly jednu ze základních výukových metod, jak najít cestu k sobě.
Byla to možnost účastnit se osobní konzultace se mnou (tato možnost už není reálná), úžasný projekt osobní konzultace online Móda a duše, nebo osobní účast na jednom z mých seminářů (na jeden z dalších seminářů se můžete přihlásit tady>>), četly můj eBook Osm klíčů k vaší duši nebo knihu Móda a duše aneb Klíč k sobě.
A v Lucerně nám všem ostatním ukázaly, jaké to je, objevit svou SVOBODU A VNITŘNÍ PRAVDU a začít ji žít.
Při sledování toho záznamu z Lucerny jsem si totiž uvědomila, že moje metoda OCTO CODES žije. Žije ve vás, žije už nezávisle na mě, vy jste jí vdechly život a ona vám ukazuje, že to není jen nějaká další z teorií nějakého lídra, že to není jen nějaká kniha o ničem… ale že je to metoda s hlubokou vnitřní opravdovostí.

Po těch čtyřech letech, co vám metodu OCTO CODES přednáším a pracuju s ní tak intenzivně už vím, jak vás naučit tu vnitřní svobodu zažít. Jak se zbavit těch falešných strachů a obav a žít plně a svobodně. A ráda bych vám tyto moje zkušenosti předávala jak nejlépe umím.

A proto jsem se rozhodla spojit dva úžasné projekty, které vás učí VNITŘNÍ OPRAVOVOST. Je to projekt online osobní konzultace MÓDA A DUŠE a projekt nový – STYLOVÝ KLÍČ – což je online seminář – 15 půlhodinových a 1 hodinové video, ve kterém vás velmi podrobně seznamuji s celou metodou OCTO CODES. Dohromady tyto dva projekty dávají naprosto ucelenou výuku a možnost pochopení celé metody, je to dokonalý návod k pochopení a nalezení svého vlastního stylu, své vlastní barvy duše.

A protože si já osobně sama nesmírně vážím toho, že svou rebelku žiju naprosto naplno – chci vám být při hledání vaší VNITŘNÍ OPRAVDOVOSTI nablízku, tak, jako jsem to udělala na podzim roku 2015, kdy jsme poprvé online projekt osobní konzultace MÓDA A DUŠE spustili poprvé, kdy jsem celou dobu 22 dní s účastnicemi tohoto projektu komunikovala denně několikrát v naší společné členské sekci. Tato výhoda je nepopsatelná – protože budete mít ode mě možnost průniku mého laserového zraku do vaší identity s pomocí vám usnadnit a rozeznat falešné programy, které žijete. Taková možnost už nebyla dva roky a nevím, zdali ještě někdy bude. Navíc na seminářích pracují s rozklíčováním mé absolventky, protože já přednáším jen první den a druhý den už nechávám na nich.

A taky vám představím jednu nesmírně zajímavou ženu, která se tohoto online zúčastnila jako jedna z dvouset téměř anonymních účastnic. Co je na této ženě ještě úžasné? Nechte se překvapit – ale jen trochu napovím. Z pozice anonymní účastnice online – se během tří let stala mou velmi blízkou kolegyní a spolupracovnicí, která má pod palcem náš velký a skvělý portál OCTO CODES FORUM – který jsme vám představili právě v Lucerně a o kterém si mimo jiné budu s touto úspěšnou, mladou ženou povídat.

(jo a to slíbené video z Lucerny bude přístupné po webináři – takže vydrže a brzy ho uvidíte 🙂 )

Komentáře
 1. Musilová napsal:

  Ahoj Táni, krásně napsáno, je mi obrovskou cti, ze jsem tvoje studentka….. je tolik věci, které se chci od tebe učit …. máš skvěle projekty a vše co děláš, vše co píšeš je svatá pravda a dává smysl. Děkuji…. a já jen napišu, tvá slova tesat…

  • Táňa Havlíčková napsal:

   díky Anitko… takových studentek jako ty, potřebuje moje metoda hodně – abychom to šířily do světa 🙂

 2. Tomáš napsal:

  No je potřeba žít svobodně. Amen.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.